Hoppa till innehåll
    AN
    Ad Notam AB

    Ad Notam AB

    Etablerat 2011 · 15 år 1 anställd 1,6 mkr

    Vi på Ad Notam AB är specialister inom bygg & entreprenad i Stockholm. Bolaget är registrerat hos Bolagsverket under organisationsnummer 556868-2420 och har varit verksamt i Stockholm sedan 2011 – 15 år i branschen.

    Fyll i formuläret för att kontakta firmor inom bygg & entreprenad i Tyresö.

    Kostnadsfritt Inga förpliktelser Du väljer själv

    Förfrågan går via BraByggfirmor — 200 000+ registrerade bygg- och hantverksföretag med organisationsnummer.

    Uppgifterna kommer ur Bolagsverkets företagsregister

    Steg 1 av 4: Projekt

    Projekt

    Detaljer

    Tid & budget

    Kontakt

    Få offert från Ad Notam AB— och fler företag i Tyresö

    Vad ska byggas? (obligatoriskt)

    Välj ett eller flera — du beskriver detaljerna i nästa steg.

    Gratis · korta frågor · inga förpliktelser

    Vi skickar din förfrågan till flera byggföretag i Tyresö.

    15
    år i branschen
    1
    anställda
    1,6 mkr
    omsättning

    Så funkar det

    1. 01

      Beskriv jobbet

      Några snabba frågor om vad som ska göras, var och ungefär när. Det tar under en minut och kostar ingenting.

    2. 02

      Firmorna får din förfrågan

      Vi skickar den vidare till registrerade byggfirmor med organisationsnummer som utför den här sortens jobb i Tyresö.

    3. 03

      Du väljer — eller låter bli

      Firmorna hör av sig med sina prisförslag. Du jämför i lugn och ro och bestämmer själv vem du vill gå vidare med. Eller ingen alls.

    Aktivt företag med offentlig årsredovisning
    Senaste årsredovisning 2025 hämtad från Bolagsverket. Registrerat bolag med organisationsnummer.
    Om verksamheten

    Ad Notam AB på 30 sekunder

    Vi på Ad Notam AB är specialister inom bygg & entreprenad i Stockholm. Bolaget är registrerat hos Bolagsverket under organisationsnummer 556868-2420 och har varit verksamt i Stockholm sedan 2011 – 15 år i branschen. Verksamheten inom bygg & entreprenad har sin bas i Stockholm. Omsättningen för räkenskapsåret 2025 uppgick till 1,6 miljoner kronor, en minskning med 17 procent jämfört med 2024. Med en omsättning på 1,6 miljoner kronor fördelad på 1 anställd motsvarar det cirka 1 598 519 kronor per anställd. Resultatet efter finansiella poster för 2025 var −146 216 kronor, och soliditeten på 85 procent ger en mycket god finansiell motståndskraft. Behöver du hjälp med bygg & entreprenad i Tyresö? Kontakta Ad Notam AB för en kostnadsfri konsultation och offert. Vi ser fram emot att höra från dig!

    KommunTyresö
    LänStockholm
    KontaktpersonChristopher Jasner
    Vad kostar ditt projekt?

    Beskriv jobbet en gång och jämför prisförslag från firmor i Tyresö. Kostnadsfritt och utan förpliktelser.

    Läs innan du beställer

    Så lyckas du med bygg & entreprenad

    Hellre fråga än gissa? Beskriv jobbet en gång — firmorna räknar på det.
    Kontaktperson

    Personen bakom Ad Notam AB

    CJ
    Christopher Jasner
    VD
    Ur Bolagsverkets register
    Ekonomi

    Räkenskapsår 2025

    Bolagsverket
    Nettoomsättning
    1,6 mkr
    -16.8 %vs föreg.
    Resultat e. finansp.
    −146 tkr
    -744.4 %vs föreg.
    Vinstmarginal
    -9.1 %
    -8.2 ppvs föreg.
    Medelantal anställda
    1
    oförändrat
    Omsättning & marginal — 2021–2025
    Omsättning Senaste år Vinstmarginal
    Stapeldiagram, omsättning per räkenskapsår: 2021 2,2 mkr, 2022 2,3 mkr, 2023 1,9 mkr, 2024 1,9 mkr, 2025 1,6 mkr. Vinstmarginal: 2021 8.9 procent, 2022 1.5 procent, 2023 -0.9 procent, 2024 -0.9 procent, 2025 -9.1 procent.0625k1M2M3M2.2M2.3M1.9M1.9M1.6M20212022202320242025
    Bokslut · 5 år i översiktBelopp i tkr
    Post20252024202320222021
    Nettoomsättning1 5991 9201 9202 2982 202
    Rörelseresultat (EBIT)−153−36−36——
    Resultat efter finansposter−146−17−1734195
    Årets resultat−146−18−18——
    Summa tillgångar1 8272 2282 228——
    Eget kapital1 5551 9111 911——
    Antal anställda (medel)111——
    Finansiella nyckeltal 2025
    Soliditet
    85.1 %
    Mycket bra
    Vinstmarginal
    -9.1 %
    Pressat
    Kassalikviditet
    194 %
    God betalningsförmåga
    Avkastning eget kapital
    -9.4 %
    Svag
    Skuldsättningsgrad
    0.18
    Låg skuldsättning
    Oms. per anställd
    1 599 tkr
    Hög produktivitet
    Källa: Bolagsverket öppna årsredovisningar. Belopp i tkr om inget annat anges. Räkenskapsår 2025 (avslut 2025-09-30).
    Branschen

    Husbyggnad

    Företag i Sverige
    13 397
    Medianomsättning
    6.9 mkr
    Storleksklass
    mikroföretag (1–4)· 52% av branschen
    Omsättning vs branschmedian77 % under
    Median
    AN
    06.9 mkr (median)3× median +
    Ad Notam AB 56% över snittet bland liknande firmor
    SCB Branschnyckeltal 2024
    Referensprojekt

    Tidigare uppdrag

    Ansluten firma

    Referensprojekt ingår från Bas

    Visa kunderna vad du byggt — och få förfrågningar i ditt område.

    Se vad Bas kostar
    Arbetsområde

    Tyresö och kringkommuner

    Baserat på företagets placering i Tyresö är Ad Notam AB sannolikt tillgänglig för projekt i dessa 23 kommuner inom pendlingsavstånd.

    Baserat på pendlingsstatistik från SCB
    Frågor & svar

    Vanliga frågor om Ad Notam AB

    Din företagsprofil

    Är detta ditt företag?

    Du har redan en profil hos oss. Med Bas styr du den — och får jobben:

    • Få förfrågningarna från husägare i ditt område — i stället för att de går till konkurrenterna
    • Välja vilka branscher och orter du vill ha jobb i
    • Första förfrågan är gratis — därefter ingår de i Bas
    Ingår från BasMed Bas styr du dessutom hur profilen möter kunden:
    • Visa logotyp och bilder
    • Lägga upp referensprojekt
    • Högre placering i din stad och bransch
    Skaffa Bas — 299 kr/mån Betalas med kort · dras månadsvis · avsluta före nästa dragning så dras inget mer

    Byggjobb nära Tyresö

    Öppna förfrågningar från husägare. Kontaktuppgifterna låses upp när du beställer.

    bygg & entreprenad i Tyresö

    Jämför bygg & entreprenad i Tyresö innan du bestämmer dig

    Ett bra pris känner man igen först när man sett två till. Här är firmorna i samma bransch och område, sorterade på betyg.

    1. 01GPGripen Projekt ABSedan 2017Inget betyg ännu
    2. 02BEBEARSTA ABSedan 2017Inget betyg ännu
    3. 03ARArmenta ABSedan 2018Inget betyg ännu
    4. 04KAKalkylia ABSedan 2020Inget betyg ännu
    5. 05NLNaveas Lindgren ABSedan 2020Inget betyg ännu
    6. 06ASAnnika design studio ABSedan 2021Inget betyg ännu
    7. 07CHChillix ABSedan 2021Inget betyg ännu
    8. 08LELK Safe Education ABSedan 2021Inget betyg ännu
    Se alla bygg & entreprenad i Tyresö
    Bra att veta

    Innan du skriver på

    Hellre fråga än gissa? Beskriv jobbet en gång — firmorna räknar på det.
    Officiella uppgifter
    Ad Notam AB
    BOLAGSVERKET
    Organisationsnummer556868-2420
    BolagsformAktiebolag
    Registrerat2011
    Aktiekapital50 000 kr
    UppgiftskällaBolagsverkets företagsregister
    VDChristopher Jasner
    Källa
    Bolagsverket
    All företagsdata uppdateras automatiskt från svenska myndighetskällor.
    Senast uppdaterad 5 månader sen.
    Datakvalitet100%
    Plats

    Ad Notam AB utgår från Tyresö

    Kort väg till jobbet betyder oftast snabbare start och lägre resekostnad i offerten. Beskriv projektet så får du pris från firmor som faktiskt är i närheten.

    Adress
    Marsvägen 5a, 135 55 Tyresö
    Län
    Stockholm
    Behöver du hjälp med ett projekt?

    Få offerter frånAd Notam ABoch andra firmor i Tyresö

    Beskriv ditt projekt på 30 sekunder. Så funkar offertjämförelse.

    Kostnadsfritt för dig som beställareIngen bindning och inget avtalDu väljer själv — eller ingen alls
    För byggfirmor

    Nya jobb

    Husägare som vill ha jobbet gjort. Se förfrågan gratis — kontakten ingår i Bas.

    Se alla öppna förfrågningar

    Vill du ha kontakten direkt? Teckna Bas