Hoppa till innehåll
    AE
    AEKONS AB

    AEKONS AB

    Etablerat 2021 · 5 år 1 anställd

    AEKONS AB erbjuder trädgårdsanläggningtjänster av högsta kvalitet till kunder i Skogås och hela Stockholm. Bolaget är registrerat hos Bolagsverket under organisationsnummer 559311-1296 och har varit verksamt i Stockholm sedan 2021 – 5 år i branschen.

    Fyll i formuläret för att kontakta trädgårdsanläggningfirmor i Skogås.

    Kostnadsfritt Inga förpliktelser Du väljer själv

    Förfrågan går via BraByggfirmor — 200 000+ registrerade bygg- och hantverksföretag med organisationsnummer.

    Uppgifterna kommer ur Bolagsverkets företagsregister

    Steg 1 av 4: Projekt

    Projekt

    Detaljer

    Tid & budget

    Kontakt

    Få offert från AEKONS AB— och fler företag i Skogås

    Vad ska göras i trädgården? (obligatoriskt)

    Välj ett eller flera — du beskriver detaljerna i nästa steg.

    Gratis · korta frågor · inga förpliktelser

    Vi skickar din förfrågan till flera byggföretag i Skogås.

    5
    år i branschen
    1
    anställda

    Så funkar det

    1. 01

      Beskriv jobbet

      Några snabba frågor om vad som ska göras, var och ungefär när. Det tar under en minut och kostar ingenting.

    2. 02

      Firmorna får din förfrågan

      Vi skickar den vidare till registrerade byggfirmor med organisationsnummer som utför den här sortens jobb i Skogås.

    3. 03

      Du väljer — eller låter bli

      Firmorna hör av sig med sina prisförslag. Du jämför i lugn och ro och bestämmer själv vem du vill gå vidare med. Eller ingen alls.

    Aktivt företag med offentlig årsredovisning
    Senaste årsredovisning 2023 hämtad från Bolagsverket. Registrerat bolag med organisationsnummer.
    Om verksamheten

    AEKONS AB på 30 sekunder

    AEKONS AB erbjuder trädgårdsanläggningtjänster av högsta kvalitet till kunder i Skogås och hela Stockholm. Bolaget är registrerat hos Bolagsverket under organisationsnummer 559311-1296 och har varit verksamt i Stockholm sedan 2021 – 5 år i branschen. Verksamheten inom trädgårdsanläggning har sin bas i Huddinge kommun, Stockholm. Soliditeten på 155 procent ger en mycket god finansiell motståndskraft. Som lokal aktör i Skogås förstår vi dina behov och kan erbjuda snabb och personlig service. Läs mer om AEKONS AB eller begär offert direkt.

    KommunHuddinge
    LänStockholm
    Vad kostar ditt projekt?

    Beskriv jobbet en gång och jämför prisförslag från firmor i Skogås. Kostnadsfritt och utan förpliktelser.

    Läs innan du beställer

    Så lyckas du med trädgårdsanläggning

    Hellre fråga än gissa? Beskriv jobbet en gång — firmorna räknar på det.
    Ekonomi

    Räkenskapsår 2023

    Bolagsverket
    Nettoomsättning
    33 tkr
    -77.1 %vs föreg.
    Resultat e. finansp.
    −20 tkr
    −26 tkrvände till förlust
    Vinstmarginal
    -60.8 %
    -64.7 ppvs föreg.
    Medelantal anställda
    1
    oförändrat
    Omsättning & marginal — 2021–2023
    Omsättning Senaste år Vinstmarginal
    Stapeldiagram, omsättning per räkenskapsår: 2021 144 tkr, 2022 144 tkr, 2023 33 tkr. Vinstmarginal: 2021 3.9 procent, 2022 3.9 procent, 2023 -60.8 procent.050k100k150k200k144k144k33k202120222023
    Bokslut · 3 år i översiktBelopp i tkr
    Post202320222021
    Nettoomsättning33144144
    Rörelseresultat (EBIT)−3566
    Resultat efter finansposter−2066
    Årets resultat−2044
    Summa tillgångar102326326
    Eget kapital159179179
    Antal anställda (medel)111
    Finansiella nyckeltal 2023
    Soliditet
    155.4 %
    Mycket bra
    Vinstmarginal
    -60.8 %
    Pressat
    Kassalikviditet
    -105 %
    Ansträngd
    Avkastning eget kapital
    -12.6 %
    Svag
    Skuldsättningsgrad
    -0.36
    Låg skuldsättning
    Oms. per anställd
    33 tkr
    Under snitt
    Källa: Bolagsverket öppna årsredovisningar. Belopp i tkr om inget annat anges. Räkenskapsår 2023 (avslut 2023-12-31).
    Branschen

    Rivning & markarbete

    Företag i Sverige
    8 621
    Medianomsättning
    7.2 mkr
    Storleksklass
    mikroföretag (1–4)· 55% av branschen
    Omsättning vs branschmedian100 % under
    Median
    AE
    07.2 mkr (median)3× median +
    AEKONS AB 97% under snittet bland liknande firmor
    SCB Branschnyckeltal 2024
    Referensprojekt

    Tidigare uppdrag

    Ansluten firma

    Referensprojekt ingår från Bas

    Visa kunderna vad du byggt — och få förfrågningar i ditt område.

    Se vad Bas kostar
    Frågor & svar

    Vanliga frågor om AEKONS AB

    Din företagsprofil

    Är detta ditt företag?

    Du har redan en profil hos oss. Med Bas styr du den — och får jobben:

    • Få förfrågningarna från husägare i ditt område — i stället för att de går till konkurrenterna
    • Välja vilka branscher och orter du vill ha jobb i
    • Första förfrågan är gratis — därefter ingår de i Bas
    Ingår från BasMed Bas styr du dessutom hur profilen möter kunden:
    • Visa logotyp och bilder
    • Lägga upp referensprojekt
    • Högre placering i din stad och bransch
    Skaffa Bas — 299 kr/mån Betalas med kort · dras månadsvis · avsluta före nästa dragning så dras inget mer

    Byggjobb nära Skogås

    Öppna förfrågningar från husägare. Kontaktuppgifterna låses upp när du beställer.

    trädgårdsanläggning i Skogås

    Jämför trädgårdsanläggning i Skogås innan du bestämmer dig

    Ett bra pris känner man igen först när man sett två till. Här är firmorna i samma bransch och område, sorterade på betyg.

    1. 01YCYoldia Consulting ABSedan 1998Inget betyg ännu
    2. 02FBFE Bergarbeten ABSedan 2015Inget betyg ännu
    3. 03ZSZila & Jacquline Hälsa & Wellness Söder ABSedan 2018Inget betyg ännu
    4. 04THTeknikkonsult i Huddinge ABSedan 2019Inget betyg ännu
    5. 05LSLilla Villan i Stuvsta ABSedan 2022Inget betyg ännu
    6. 06EKEkakon ABSedan 2022Inget betyg ännu
    7. 07TATallegren ABSedan 2023Inget betyg ännu
    8. 08NSNMS Markservice Sverige ABSedan 2025Inget betyg ännu
    Se alla trädgårdsanläggning i Skogås
    Bra att veta

    Innan du skriver på

    Hellre fråga än gissa? Beskriv jobbet en gång — firmorna räknar på det.
    Officiella uppgifter
    AEKONS AB
    BOLAGSVERKET
    Organisationsnummer559311-1296
    BolagsformAktiebolag
    Registrerat2021
    Aktiekapital25 000 kr
    UppgiftskällaBolagsverkets företagsregister
    Räkenskapsperiodjan – dec
    Källa
    Bolagsverket
    All företagsdata uppdateras automatiskt från svenska myndighetskällor.
    Senast uppdaterad 6 månader sen.
    Datakvalitet100%
    Plats

    AEKONS AB utgår från Skogås

    Kort väg till jobbet betyder oftast snabbare start och lägre resekostnad i offerten. Beskriv projektet så får du pris från firmor som faktiskt är i närheten.

    Adress
    Vallhornsvägen, 12, 142 32 Skogås
    Län
    Stockholm
    Behöver du hjälp med ett projekt?

    Få offerter frånAEKONS ABoch andra firmor i Skogås

    Beskriv ditt projekt på 30 sekunder. Så funkar offertjämförelse.

    Kostnadsfritt för dig som beställareIngen bindning och inget avtalDu väljer själv — eller ingen alls
    För byggfirmor

    Nya jobb

    Husägare som vill ha jobbet gjort. Se förfrågan gratis — kontakten ingår i Bas.

    Se alla öppna förfrågningar

    Vill du ha kontakten direkt? Teckna Bas