Hoppa till innehåll
    ME
    Myrvägen Entreprenad AB

    Myrvägen Entreprenad AB

    Etablerat 2017 · 9 år

    Letar du efter en pålitlig totalentreprenadfirma i Svärtinge? Myrvägen Entreprenad AB hjälper dig gärna. Bolaget är registrerat hos Bolagsverket under organisationsnummer 559117-4650 och har varit verksamt i Östergötland sedan 2017 – 9 år i branschen.

    Fyll i formuläret för att kontakta totalentreprenadfirmor i Svärtinge.

    Kostnadsfritt Inga förpliktelser Du väljer själv

    Förfrågan går via BraByggfirmor — 200 000+ registrerade bygg- och hantverksföretag med organisationsnummer.

    Uppgifterna kommer ur Bolagsverkets företagsregister

    Steg 1 av 4: Projekt

    Projekt

    Detaljer

    Tid & budget

    Kontakt

    Få offert från Myrvägen Entreprenad AB— och fler företag i Svärtinge

    Vad ska byggas? (obligatoriskt)

    Välj ett eller flera — du beskriver detaljerna i nästa steg.

    Gratis · korta frågor · inga förpliktelser

    Vi skickar din förfrågan till flera byggföretag i Svärtinge.

    Etablerat 2017 · Aktiebolag · Svärtinge

    Så funkar det

    1. 01

      Beskriv jobbet

      Några snabba frågor om vad som ska göras, var och ungefär när. Det tar under en minut och kostar ingenting.

    2. 02

      Firmorna får din förfrågan

      Vi skickar den vidare till registrerade byggfirmor med organisationsnummer som utför den här sortens jobb i Svärtinge.

    3. 03

      Du väljer — eller låter bli

      Firmorna hör av sig med sina prisförslag. Du jämför i lugn och ro och bestämmer själv vem du vill gå vidare med. Eller ingen alls.

    Aktivt företag med offentlig årsredovisning
    Senaste årsredovisning 2024 hämtad från Bolagsverket. Registrerat bolag med organisationsnummer.
    Om verksamheten

    Myrvägen Entreprenad AB på 30 sekunder

    Letar du efter en pålitlig totalentreprenadfirma i Svärtinge? Myrvägen Entreprenad AB hjälper dig gärna. Bolaget är registrerat hos Bolagsverket under organisationsnummer 559117-4650 och har varit verksamt i Östergötland sedan 2017 – 9 år i branschen. Verksamheten inom totalentreprenad har sin bas i Norrköping kommun, Östergötland. Soliditeten på 49 procent ger en sund finansiell ställning. Myrvägen Entreprenad AB – din partner för totalentreprenad i Svärtinge. Ring oss eller skicka en förfrågan direkt från denna sida.

    KommunNorrköping
    LänÖstergötland
    Vad kostar ditt projekt?

    Beskriv jobbet en gång och jämför prisförslag från firmor i Svärtinge. Kostnadsfritt och utan förpliktelser.

    Läs innan du beställer

    Så lyckas du med totalentreprenad

    Hellre fråga än gissa? Beskriv jobbet en gång — firmorna räknar på det.
    Ekonomi

    Räkenskapsår 2024

    Bolagsverket
    Nettoomsättning
    0 kr
    —
    Resultat e. finansp.
    −10 tkr
    -27.4 %vs föreg.
    Vinstmarginal
    —
    —
    Medelantal anställda
    —
    —
    Omsättning & marginal — 2021–2024
    Omsättning Senaste år Vinstmarginal
    Stapeldiagram, omsättning per räkenskapsår: 2021 0 kr, 2022 0 kr, 2023 0 kr, 2024 0 kr.001112021202220232024
    Bokslut · 4 år i översiktBelopp i tkr
    Post2024202320222021
    Rörelseresultat (EBIT)−10−8−8−0
    Resultat efter finansposter−10−8−8−0
    Årets resultat−10−8−8−0
    Summa tillgångar17202029
    Eget kapital8181826
    Finansiella nyckeltal 2024
    Soliditet
    48.7 %
    Mycket bra
    Kassalikviditet
    43 %
    Ansträngd
    Avkastning eget kapital
    -117.6 %
    Svag
    Skuldsättningsgrad
    1.05
    Måttlig
    Källa: Bolagsverket öppna årsredovisningar. Belopp i tkr om inget annat anges. Räkenskapsår 2024 (avslut 2024-12-31).
    Branschen

    Husbyggnad

    Företag i Sverige
    13 397
    Medianomsättning
    6.9 mkr
    SCB Branschnyckeltal 2024
    Referensprojekt

    Tidigare uppdrag

    Ansluten firma

    Referensprojekt ingår från Bas

    Visa kunderna vad du byggt — och få förfrågningar i ditt område.

    Se vad Bas kostar
    Frågor & svar

    Vanliga frågor om Myrvägen Entreprenad AB

    Din företagsprofil

    Är detta ditt företag?

    Du har redan en profil hos oss. Med Bas styr du den — och får jobben:

    • Få förfrågningarna från husägare i ditt område — i stället för att de går till konkurrenterna
    • Välja vilka branscher och orter du vill ha jobb i
    • Första förfrågan är gratis — därefter ingår de i Bas
    Ingår från BasMed Bas styr du dessutom hur profilen möter kunden:
    • Visa logotyp och bilder
    • Lägga upp referensprojekt
    • Högre placering i din stad och bransch
    Skaffa Bas — 299 kr/mån Betalas med kort · dras månadsvis · avsluta före nästa dragning så dras inget mer

    Byggjobb nära Svärtinge

    Öppna förfrågningar från husägare. Kontaktuppgifterna låses upp när du beställer.

    totalentreprenad i Svärtinge

    Jämför totalentreprenad i Svärtinge innan du bestämmer dig

    Ett bra pris känner man igen först när man sett två till. Här är firmorna i samma bransch och område, sorterade på betyg.

    1. 01FAFastighetsbolaget Sonvida AktiebolagSedan 1991Inget betyg ännu
    2. 02KNKulturentreprenad John Nilsson ABSedan 2004Inget betyg ännu
    3. 03SSStora Stångklabben ABSedan 2011Inget betyg ännu
    4. 04TRTRYMIL ABSedan 2013Inget betyg ännu
    5. 05TETecdom ABSedan 2014Inget betyg ännu
    6. 06BBBjörssons Bygg ABSedan 2015Inget betyg ännu
    7. 07RÖRörentreprenören i Östergötland ABSedan 2017Inget betyg ännu
    8. 08RBRödin Markskruv & Bygg ABSedan 2017Inget betyg ännu
    Se alla totalentreprenad i Svärtinge
    Bra att veta

    Innan du skriver på

    Hellre fråga än gissa? Beskriv jobbet en gång — firmorna räknar på det.
    Officiella uppgifter
    Myrvägen Entreprenad AB
    BOLAGSVERKET
    Organisationsnummer559117-4650
    BolagsformAktiebolag
    Registrerat2017
    Aktiekapital50 000 kr
    UppgiftskällaBolagsverkets företagsregister
    Räkenskapsperiodjan – dec
    Källa
    Bolagsverket
    All företagsdata uppdateras automatiskt från svenska myndighetskällor.
    Senast uppdaterad 1 månad sen.
    Datakvalitet100%
    Plats

    Myrvägen Entreprenad AB utgår från Svärtinge

    Kort väg till jobbet betyder oftast snabbare start och lägre resekostnad i offerten. Beskriv projektet så får du pris från firmor som faktiskt är i närheten.

    Adress
    Myrvägen 34, 605 80 Svärtinge
    Län
    Östergötland
    Behöver du hjälp med ett projekt?

    Få offerter frånMyrvägen Entreprenad ABoch andra firmor i Svärtinge

    Beskriv ditt projekt på 30 sekunder. Så funkar offertjämförelse.

    Kostnadsfritt för dig som beställareIngen bindning och inget avtalDu väljer själv — eller ingen alls
    För byggfirmor

    Nya jobb

    Husägare som vill ha jobbet gjort. Se förfrågan gratis — kontakten ingår i Bas.

    Se alla öppna förfrågningar

    Vill du ha kontakten direkt? Teckna Bas