Hoppa till innehåll
    SV
    Solceller Varberg AB

    Solceller Varberg AB

    Etablerat 2023 · 3 år

    Letar du efter en pålitlig solcellsinstallationfirma i Varberg? Solceller Varberg AB hjälper dig gärna. Bolaget är registrerat hos Bolagsverket under organisationsnummer 559425-2156 och har varit verksamt i Halland sedan 2023 – 3 år i branschen.

    Fyll i formuläret för att kontakta solcellsinstallationfirmor i Varberg.

    Kostnadsfritt Inga förpliktelser Du väljer själv

    Förfrågan går via BraByggfirmor — 200 000+ registrerade bygg- och hantverksföretag med organisationsnummer.

    Uppgifterna kommer ur Bolagsverkets företagsregister

    Steg 1 av 4: Projekt

    Projekt

    Detaljer

    Tid & budget

    Kontakt

    Få offert från Solceller Varberg AB— och fler företag i Varberg

    Vad behöver du hjälp med? (obligatoriskt)

    Välj ett eller flera — du beskriver detaljerna i nästa steg.

    Gratis · korta frågor · inga förpliktelser

    Vi skickar din förfrågan till flera byggföretag i Varberg.

    Etablerat 2023 · Aktiebolag · Varberg

    Så funkar det

    1. 01

      Beskriv jobbet

      Några snabba frågor om vad som ska göras, var och ungefär när. Det tar under en minut och kostar ingenting.

    2. 02

      Firmorna får din förfrågan

      Vi skickar den vidare till registrerade byggfirmor med organisationsnummer som utför den här sortens jobb i Varberg.

    3. 03

      Du väljer — eller låter bli

      Firmorna hör av sig med sina prisförslag. Du jämför i lugn och ro och bestämmer själv vem du vill gå vidare med. Eller ingen alls.

    Aktivt företag med offentlig årsredovisning
    Senaste årsredovisning 2025 hämtad från Bolagsverket. Registrerat bolag med organisationsnummer.
    Om verksamheten

    Solceller Varberg AB på 30 sekunder

    Letar du efter en pålitlig solcellsinstallationfirma i Varberg? Solceller Varberg AB hjälper dig gärna. Bolaget är registrerat hos Bolagsverket under organisationsnummer 559425-2156 och har varit verksamt i Halland sedan 2023 – 3 år i branschen. Verksamheten inom solcellsinstallation har sin bas i Halland. Resultatet efter finansiella poster för 2025 var −130 389 kronor, och soliditeten på 20 procent ger en stabil grund. Som lokal aktör i Varberg förstår vi dina behov och kan erbjuda snabb och personlig service. Läs mer om Solceller Varberg AB eller begär offert direkt.

    KommunVarberg
    LänHalland
    KontaktpersonPiotr Zuk
    Vad kostar ditt projekt?

    Beskriv jobbet en gång och jämför prisförslag från firmor i Varberg. Kostnadsfritt och utan förpliktelser.

    Läs innan du beställer

    Så lyckas du med solcellsinstallation

    Hellre fråga än gissa? Beskriv jobbet en gång — firmorna räknar på det.
    Kontaktperson

    Personen bakom Solceller Varberg AB

    PZ
    Piotr Zuk
    Styrelseledamot
    Ur Bolagsverkets register
    Ekonomi

    Räkenskapsår 2025

    Bolagsverket
    Nettoomsättning
    0 kr
    -100.0 %vs föreg.
    Resultat e. finansp.
    −130 tkr
    −142 tkrvände till förlust
    Vinstmarginal
    —
    —
    Medelantal anställda
    —
    —
    Omsättning & marginal — 2024–2025
    Omsättning Senaste år Vinstmarginal
    Stapeldiagram, omsättning per räkenskapsår: 2024 825 tkr, 2025 0 kr. Vinstmarginal: 2024 1.4 procent.0250k500k750k1M825k20242025
    Bokslut · 2 år i översiktBelopp i tkr
    Post20252024
    Nettoomsättning0825
    Rörelseresultat (EBIT)−13012
    Resultat efter finansposter−13012
    Årets resultat09
    Summa tillgångar168166
    Eget kapital3434
    Finansiella nyckeltal 2025
    Soliditet
    20.4 %
    Låg
    Kassalikviditet
    25 %
    Ansträngd
    Avkastning eget kapital
    1.0 %
    Svag
    Skuldsättningsgrad
    3.89
    Hög
    Källa: Bolagsverket öppna årsredovisningar. Belopp i tkr om inget annat anges. Räkenskapsår 2025 (avslut 2025-08-31).
    Referensprojekt

    Tidigare uppdrag

    Ansluten firma

    Referensprojekt ingår från Bas

    Visa kunderna vad du byggt — och få förfrågningar i ditt område.

    Se vad Bas kostar
    Frågor & svar

    Vanliga frågor om Solceller Varberg AB

    Din företagsprofil

    Är detta ditt företag?

    Du har redan en profil hos oss. Med Bas styr du den — och får jobben:

    • Få förfrågningarna från husägare i ditt område — i stället för att de går till konkurrenterna
    • Välja vilka branscher och orter du vill ha jobb i
    • Första förfrågan är gratis — därefter ingår de i Bas
    Ingår från BasMed Bas styr du dessutom hur profilen möter kunden:
    • Visa logotyp och bilder
    • Lägga upp referensprojekt
    • Högre placering i din stad och bransch
    Skaffa Bas — 299 kr/mån Betalas med kort · dras månadsvis · avsluta före nästa dragning så dras inget mer

    Byggjobb nära Varberg

    Öppna förfrågningar från husägare. Kontaktuppgifterna låses upp när du beställer.

    solcellsinstallation i Varberg

    Jämför solcellsinstallation i Varberg innan du bestämmer dig

    Ett bra pris känner man igen först när man sett två till. Här är firmorna i samma bransch och område, sorterade på betyg.

    1. 01TVTrend Solution i Varberg ABSedan 2017Inget betyg ännu
    2. 02MVModern Miljöteknik i Varberg ABSedan 2018Inget betyg ännu
    3. 03JSJon Gabrielsson Garage & Service ABSedan 2020Inget betyg ännu
    4. 04AGATASOY GLOBAL ABSedan 2021Inget betyg ännu
    5. 05ATAlesta teknik ABSedan 2022Inget betyg ännu
    6. 06SBS.F. SOLPANELER & BEMANING ABSedan 2023Inget betyg ännu
    7. 07GOGo4Energy ABSedan 2023Inget betyg ännu
    8. 08SMSmartNordiskElKraft ABSedan 2023Inget betyg ännu
    Se alla solcellsinstallation i Varberg
    Bra att veta

    Innan du skriver på

    Hellre fråga än gissa? Beskriv jobbet en gång — firmorna räknar på det.
    Officiella uppgifter
    Solceller Varberg AB
    BOLAGSVERKET
    Organisationsnummer559425-2156
    BolagsformAktiebolag
    Registrerat2023
    Aktiekapital25 000 kr
    UppgiftskällaBolagsverkets företagsregister
    Räkenskapsperiodsep – aug
    Källa
    Bolagsverket
    All företagsdata uppdateras automatiskt från svenska myndighetskällor.
    Senast uppdaterad 4 veckor sen.
    Datakvalitet100%
    Plats

    Solceller Varberg AB utgår från Varberg

    Kort väg till jobbet betyder oftast snabbare start och lägre resekostnad i offerten. Beskriv projektet så får du pris från firmor som faktiskt är i närheten.

    Adress
    Järngatan 14, 432 32 Varberg
    Län
    Halland
    Behöver du hjälp med ett projekt?

    Få offerter frånSolceller Varberg ABoch andra firmor i Varberg

    Beskriv ditt projekt på 30 sekunder. Så funkar offertjämförelse.

    Kostnadsfritt för dig som beställareIngen bindning och inget avtalDu väljer själv — eller ingen alls
    För byggfirmor

    Nya jobb

    Husägare som vill ha jobbet gjort. Se förfrågan gratis — kontakten ingår i Bas.

    Se alla öppna förfrågningar

    Vill du ha kontakten direkt? Teckna Bas