Hoppa till innehåll
    VA
    Väsby Fastighetsstäd Aktiebolag

    Väsby Fastighetsstäd Aktiebolag

    Etablerat 1994 · 32 år

    Vi på Väsby Fastighetsstäd Aktiebolag är specialister inom puts- & fasadarbete i Stockholm. Vi drivs av engagerade yrkesmän med genuin passion för yrket.

    Fyll i formuläret för att kontakta firmor inom puts- & fasadarbete i Upplands Väsby.

    Kostnadsfritt Inga förpliktelser Du väljer själv

    Förfrågan går via BraByggfirmor — 200 000+ registrerade bygg- och hantverksföretag med organisationsnummer.

    Uppgifterna kommer ur Bolagsverkets företagsregister

    Steg 1 av 4: Projekt

    Projekt

    Detaljer

    Tid & budget

    Kontakt

    Få offert från Väsby Fastighetsstäd Aktiebolag— och fler företag i Upplands Väsby

    Vad ska göras med fasaden? (obligatoriskt)

    Välj ett eller flera — du beskriver detaljerna i nästa steg.

    Gratis · korta frågor · inga förpliktelser

    Vi skickar din förfrågan till flera byggföretag i Upplands Väsby.

    Etablerat 1994 · Aktiebolag · Upplands Väsby

    Så funkar det

    1. 01

      Beskriv jobbet

      Några snabba frågor om vad som ska göras, var och ungefär när. Det tar under en minut och kostar ingenting.

    2. 02

      Firmorna får din förfrågan

      Vi skickar den vidare till registrerade byggfirmor med organisationsnummer som utför den här sortens jobb i Upplands Väsby.

    3. 03

      Du väljer — eller låter bli

      Firmorna hör av sig med sina prisförslag. Du jämför i lugn och ro och bestämmer själv vem du vill gå vidare med. Eller ingen alls.

    Om verksamheten

    Väsby Fastighetsstäd Aktiebolag på 30 sekunder

    Vi på Väsby Fastighetsstäd Aktiebolag är specialister inom puts- & fasadarbete i Stockholm. Vi drivs av engagerade yrkesmän med genuin passion för yrket. Det personliga engagemanget märks i varje projekt – från första kontakten till färdigt resultat. Bolaget är registrerat hos Bolagsverket under organisationsnummer 556481-9224 och har varit verksamt i Stockholm sedan 1994 – 32 år i branschen. Verksamheten inom puts- & fasadarbete har sin bas i Stockholm. Oavsett om du planerar en mindre renovering eller ett större projekt hjälper vi på Väsby Fastighetsstäd Aktiebolag dig hela vägen. Vi utför puts- & fasadarbete i hela Stockholm.

    KommunUpplands Väsby
    LänStockholm
    Vad kostar ditt projekt?

    Beskriv jobbet en gång och jämför prisförslag från firmor i Upplands Väsby. Kostnadsfritt och utan förpliktelser.

    Läs innan du beställer

    Så lyckas du med puts- & fasadarbete

    Hellre fråga än gissa? Beskriv jobbet en gång — firmorna räknar på det.
    Branschen

    Slutbehandling av byggnader

    Företag i Sverige
    14 833
    Medianomsättning
    4.7 mkr
    SCB Branschnyckeltal 2024
    Referensprojekt

    Tidigare uppdrag

    Ansluten firma

    Referensprojekt ingår från Bas

    Visa kunderna vad du byggt — och få förfrågningar i ditt område.

    Se vad Bas kostar
    Arbetsområde

    Upplands Väsby och kringkommuner

    Baserat på företagets placering i Upplands Väsby är Väsby Fastighetsstäd Aktiebolag sannolikt tillgänglig för projekt i dessa 23 kommuner inom pendlingsavstånd.

    Baserat på pendlingsstatistik från SCB
    Frågor & svar

    Vanliga frågor om Väsby Fastighetsstäd Aktiebolag

    Din företagsprofil

    Är detta ditt företag?

    Du har redan en profil hos oss. Med Bas styr du den — och får jobben:

    • Få förfrågningarna från husägare i ditt område — i stället för att de går till konkurrenterna
    • Välja vilka branscher och orter du vill ha jobb i
    • Första förfrågan är gratis — därefter ingår de i Bas
    Ingår från BasMed Bas styr du dessutom hur profilen möter kunden:
    • Visa logotyp och bilder
    • Lägga upp referensprojekt
    • Högre placering i din stad och bransch
    Skaffa Bas — 299 kr/mån Betalas med kort · dras månadsvis · avsluta före nästa dragning så dras inget mer

    Byggjobb nära Upplands Väsby

    Öppna förfrågningar från husägare. Kontaktuppgifterna låses upp när du beställer.

    puts- & fasadarbete i Upplands Väsby

    Jämför puts- & fasadarbete i Upplands Väsby innan du bestämmer dig

    Ett bra pris känner man igen först när man sett två till. Här är firmorna i samma bransch och område, sorterade på betyg.

    1. 01PSPrisma ServiceSedan 2014Inget betyg ännu
    2. 02VFVäsby fasad ABSedan 2014Inget betyg ännu
    3. 03FFFenix Fastighet ABSedan 2017Inget betyg ännu
    4. 04MUMontagebolaget Uppland ABSedan 2020Inget betyg ännu
    5. 05PSPPF Skyltar & Smide ABSedan 2020Inget betyg ännu
    6. 06USUrban flytt och service i Sverige ABSedan 2021Inget betyg ännu
    7. 072S2Glow Sweden ABSedan 2022Inget betyg ännu
    8. 08NBNordens Bygg&Entreprenad ABSedan 2025Inget betyg ännu
    Bra att veta

    Innan du skriver på

    Hellre fråga än gissa? Beskriv jobbet en gång — firmorna räknar på det.
    Officiella uppgifter
    Väsby Fastighetsstäd Aktiebolag
    BOLAGSVERKET
    Organisationsnummer556481-9224
    BolagsformAktiebolag
    Registrerat1994
    UppgiftskällaBolagsverkets företagsregister
    Källa
    Bolagsverket
    All företagsdata uppdateras automatiskt från svenska myndighetskällor.
    Senast uppdaterad 1 månad sen.
    Datakvalitet100%
    Plats

    Väsby Fastighetsstäd Aktiebolag utgår från Upplands Väsby

    Kort väg till jobbet betyder oftast snabbare start och lägre resekostnad i offerten. Beskriv projektet så får du pris från firmor som faktiskt är i närheten.

    Adress
    Box 171, 194 23 Upplands Väsby
    Län
    Stockholm
    Behöver du hjälp med ett projekt?

    Få offerter frånVäsby Fastighetsstäd Aktiebolagoch andra firmor i Upplands Väsby

    Beskriv ditt projekt på 30 sekunder. Så funkar offertjämförelse.

    Kostnadsfritt för dig som beställareIngen bindning och inget avtalDu väljer själv — eller ingen alls
    För byggfirmor

    Nya jobb

    Husägare som vill ha jobbet gjort. Se förfrågan gratis — kontakten ingår i Bas.

    Se alla öppna förfrågningar

    Vill du ha kontakten direkt? Teckna Bas